30 Aralık 2010 Perşembe

Köy Ortada Klavuza Gerek Yok!!!


.
Akatlarda boş geçmeyen hatta fırsat bulabildiğinde de gözünü kırpmadan deplasmanlara giden değerli arkadaşım 'Barış Uzel' tribün emekçisi bakın ne diyor...
.
"Bu bir FIBA EUROCUP maçında çekilmiş olan fotoğraf. Hiçbir yönetici maçta değil, basketboldan sorumlu yönetici yok, basketbol şube sorumlusu yok, yok oğlu yok... İlgisizlik, yalnız bırakma bir yana, maçta bir sorun çıksa , olay olsa, FIBA gözlemcisiyle, saha komseriyle ya da hakemlerle, müdahale edebilecek kimse yok. Burak Bıyıktay'a kızıyoruz ama Burak Bıyıktay ne yapsın bu duruma?"
.
Biraz bu işlerden anlayanlar Tofaş maçı sonucunu veya diğer maçların akibetini zaten bekliyorlardı. Niye mi?
.
Başkanımız ile yöneticilerimiz seçim sonrası aldıkları sorumluluğu yerine getirip makamlarının hakkını verip, onlara ait olan koltuklara oturmak yerine salona uğramaz, İstanbul'da bulunan 27 derneğimizden hiç bir organizasyon olmaz, kulübün gerçek sahibi denilen (İstanbulda yaşayan yaklaşık 5.000) kongre üyesinden Iverson'lı basketbol takımımıza ilgi ve destek olmaz ise bu iş bitmiştir. Esasında "olmaz ise" demek Polyanacılık oluyor malesef köy ortada klavuza gerek yok !!
.
Önceki sezonlarda da sistemli şekilde kendi parasıyla maçlara gelen taraftarları da soğutup, hedef kitlenizin sadece tüketimci seyirci olmasını istediniz, artık taraftar grupları da maçlara gelmiyor. Gelen insanlarda seyirci müşteri formatına dönüştü. Buyrun işte sonuç ortada: Iverson popülerliği bile İstanbul'a geleli 2 ay olmadan tükendi ve bu zihniyet ile malesef anca derbilerden derbilere dolar Cola Turka Arena salonu.
.
Unutmayın müşteri taraftar gibi enayi değildir, keyfine düşkündür, kazıklanmaya gelmez parasının hakkını arar, saygın hizmet bekler kendini yormaz, işine geldimi uğrar daha önemli işi varsa hatırlamaz, mutsuz olduğu ortamlardan elini ayağını çeker, çekti mi geri kazanması ise çok zordur....Basketbol takımımızın ve salonun durumu ortada emeği geçenlere tebriklerimizi sunarız...

Hiç yorum yok: